Rady Rodziców

Rady Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Raciechowicach wspierają działania Dyrektora oraz Grona Pedagogicznego, współpracują też z Samorządem Uczniowskim i innymi organizacjami działającymi w Zespole. Pomagają w tworzeniu właściwego klimatu i odpowiednich warunków dla lepszego funkcjonowania przedszkola i szkoły. Dofinansowują różne imprezy placówki, wyposażenie klas i odzdziałów, biblioteki. Na zebraniach Rad Rodziców omawiane są wszystkie istotne sprawy przedszkola i szkoły - od strategii  poczynając, a kończąc na bieżących problemach finansowych, remontach i promowaniu Zespołu w środowisku lokalnym. Działania Rad Rodziców są możliwe dzięki poparciu i pomocy wszystkich Rodziców szkoły i przedszkola.

Na początku każdego roku szkolnego spośród rodziców uczniów wybierani są przedstawiciele do tzw. trójek klasowych. Jedna osoba spośród nich wchodzi do szkolnej Rady Rodziców.